Ku pokrzepieniu serc - tytuły

Książki w mojej bibliotece:

                   Tytuł                                                                    Autor

  1. Abecadło Kisiela                                               -      Kisielewski Stefan
  2. Absurdy Polski Międzywojennej                     -      Fog Marek
  3. Absurdy PRL-u. Antologia                               -      Rychlewski Marcin 
  4. Atlantyda Opowieść o Wielkim Księstwie Bałaku   - Chciuk Andrzej
  5. Afazja polska                                                    -      Dakowicz Przemysław
  6. Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej         -      Koper Sławomir 
  7. Agenci, szpiedzy, żołnierze                             -      Kryszczukajtis-Szopa Joanna
  8. Antologia poezji polskiej                                   -       autorzy różni 
  9. Architektura T 25 Dwudziestolecie m.              -      Kienzler Iwona
  10. Arystokracja. T.1.Dwudziestolecie   m.         -      Koper Sławomir 
  11. Arystokracja. Polskie rody                             -       Schirmer Marcin K.
  12. Atomowy szpieg                                              -       Cenckiewicz Sławomir
  13. Awantury w rodzinie                                             -         Hemar Marian
  14. Bagatela z bożej łaski Wzloty przyziemne        -      Łapin Konrad 
  15. Bagatela z bożej łaski Losy wojenne                -      Łapin Konrad 
  16. Bagatela z bożej łaski Lata okrzepłe                -      Łapin Konrad 
  17. Berlingowcy. Żołnierze tragiczni                       -      autorzy różni 
  18. Bibuła                                                              -      Piłsudski Józef
  19. Bohaterowie historii Polski                            -      Leszczyński Maciej
  20. Bojowo i lirycznie. Legiony Piłsudskiego            -    Sienkiewicz Witold
  21. Boże coś Polskę Alojzego Felińskiego              -     Zakrzewski Bogdan 
  22. Burza od wschodu                                           -     Dunin - Kozicka Maria 
  23. Byłem cichociemnym                                      -     Bałuk Stefan 
  24. Cel za horyzontem                                            -     Soyka KK, Kotowski K
  25. Chłopak z Sosnowca                                        -    Zieliński Jan
  26. Cichociemni                                                      -    Śledziński Kacper 
  27. Cichociemni 1941-1945: sylwetki spadochroniarzy -    Tucholski Jędrzej
  28. Cień tajnych służb                                            -    Kania Dorota
  29. Commando Cichociemni                                 -  Bałuk Stefan
  30. Damy ze skazą                                                  -  Janicki Kamil
  31. Darz bór t 34 Dwudziestolecie m.                   -    Kienzler Iwona 
  32. Długi marsz                                                       -     Rawicz Sławomir
  33. Dobre maniery w przedwojennej Polsce             -   Barbasiewicz Maria
  34. Drogi Cichociemnych                                        -    autorzy różni
  35. Dwory i dworki w II Rzeczpospolitej               -    Schirmer Marcin
  36. Dwory i pałace na Kresach Wschodnich        -  Samusikowie Katarzyna i Jerzy
  37. Dwory polskie.Najpiękniejsze posiadłości ziemskie - Pielesz Marcin
  38. Dwór.T.32.Dwudziestolecie m.                         -    Kienzler Iwona
  39. Dwór - polska tożsamość                                -   Rydel Maciej
  40. Dywizjon 303                                                    -     Olszański Michał
  41. Dzieciństwo i młodość Tadeusza Irteńskiego      - Pawlikowski Michał Kryspin
  42. Dziedziczki Soplicowa                                      -    Puchalska Joanna
  43. Dzieje architektury w Polsce                             -   Marcinek Jadwiga red. 
  44. Dziewczyny wyklęte                                        -   Nowak Szymon
  45. Echa Polesia                                                    -     Wysłouch Franciszek
  46. Etapy                                                               -    Lisowski Ignacy 
  47. Gawędy o broni i mundurze                               -   Kobyliński Szymon
  48. Generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski         -   Romański Romuald
  49. Genialni, lwowska szkoła matematyczna         -   Urbanek Mariusz
  50. Geografia ziem dawnej Polski                            -     Sujkowski Antoni
  51. Geografia ziem odzyskanych w zarysie              -    Dylik Jan 
  52. Góra.Dolina.Partyzant niepokonany                   -    Podgóreczny Marian
  53. GROM. Siła i honor                                           -    Petelicki Sławomir
  54. Grzechy pamięci                                               -    Królikowski Bohdan
  55. Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej                      -    Koper Sławomir 
  56. Historia antykomunistycznego podziemia                 - autorzy różni
  57. Historia Polski do roku 1505                              -    Wyrozumski Jerzy
  58. Historia Polski 1505 - 1764                                -    Gierowski Józef Andrzej
  59. Historia Polski 1764 - 1864                                -    Gierowski Józef Andrzej
  60. Historia Polski 1864 - 1948                                -    Buszko Józef
  61. Historia Polski - wiek XX                                    -    Nowak Andrzej 
  62. Hubal i jego Oddział Wydzielony Wojska Polskiego 1939 - 1940 - Sawicki Jacek
  63. Hubalczycy.Oddział Wydzielony Wojska Polskiego - Łuniewska Luiza
  64. Igły                                                                    -    Łuszczyna Marek 
  65. Jam dwór polski                                              -    Rydel Maciej
  66. Janusz Radziwiłł 1880-1967                               -   Durka Jarosław 
  67. Jestem Jarosy.Zawsze ten sam                       -   Mieszkowska Anna
  68. Józef Piłsudski - człowiek i polityk                      -   Koper Sławomir 
  69. Józef Piłsudski przywódca i marszałek              -    Paterek Anna
  70. Józef Piłsudski w kolorze                                 -   Kunert Andrzej K.
  71. Józef Piłsudski w sztuce i upamiętnianiu             -    Rećko Jan
  72. Kariery oficerów w II Rzeczypospolitej                 -   Kruszyński Bartosz
  73. Kawaleria 1939                                                   -   Gowin Sławomir 
  74. Kino,Teatr,Kabaret t 2 Dwudziestolecie m.      -    Koper Sławomir
  75. Klękam w prochu przed Tobą Warszawo             -  Wachnowska Hanna 
  76. Kobiety Witkacego                                               -   Czyńska Małgorzata
  77. Kobiety władzy PRL                                           -    Koper Sławomir 
  78. Kolacja z konfidentem                                       -     Drużyńska J., Jankowski S. M.
  79. Konspira                                                            -     Jegliński Piotr red.
  80. Kresowa Atlantyda                                             -    Nicieja Stanisław Sławomir
  81. Kresowe losy                                                     -    Czarnecki Witold 
  82. Kresowi Sarmaci                                             -     Puchalska Joanna
  83. Kresy                                                                 -    Kobojek E. i S.
  84. Kresy - najpiękniejsze zakątki                            -    Dylewski Adam 
  85. Kresy Rzeczpospolitej. Wielki mit Polaków     -    autorzy różni
  86. Kresy w II Rzeczpospolitej                                 -    Koprowski Marek 
  87. Kresy południowo-wschodnie t 18 Dwudziestolecie m.  - Koper Sławomir
  88. Kresy Wschodnie                                                -    Zakrzewski Adam red.
  89. Kronika Polski                                                     -   Ohar - Maksymiuk Joanna
  90. Krystyna Skarbek                                               -    Molenda Jarosław
  91. Książek powijanie                                                -    Frantz Wiktor
  92. Książę Józef Poniatowski                                     -    Skowronek Jerzy
  93. Książę Józef Poniatowski 1763-1813                    -   Koźmiński Karol 
  94. Księga Kresów Wschodnich Dzieje, ludzie, pomniki polskości -autorzy
  95. Księga Kresów Wschodnich Ostoje polskości       -   autorzy
  96. Księga patrioty                                                     -    autorzy
  97. Kurier z Warszawy                                              -     Nowak-Jeziorański Jan 
  98. Lech Kaczyński.Biografia polityczna 1949 - 2010   -  autorzy
  99. Legenda Legionów                                              -     Sienkiewicz Witold
  100. Legion                                                                 -    Cherezińska Elżbieta
  101. Lepszy dzień nie przyszedł już                            -   Ziółkowska-Boehm Aleksandra 
  102. Leśne noce                                                          -   Stompor Józef
  103. Listy niewysłane                                                   -   Branicka-Wolska Anna 
  104. Listy z Kresów                                                         -  Jastrzębska Magdalena
  105. Lwowskie gawędy                                                -  Schleyen Kazimierz 
  106. Lwów - historia ludzie tradycje                                -   Koprowski Marek
  107. Lwów - sacrum et profanum                               -   Czarnowski Ryszard Jan
  108. Łupaszka                                                             -   Smalewski Jan Stanisław
  109. Mała encyklopedia sztuki polskiej                         -   Górska Aleksandra red. 
  110. Maria Rodziewiczówna: Strażniczka kresowych stanic - Głuszenia Jan 
  111. Maria Skłodowska-Curie                                    -  Kienzler Iwona
  112. Matki partyzantów                                              -   Cergowska Genowefa
  113. Matki Wielkich Polaków                                   -   Wachowicz Barbara
  114. Miałam szczęśliwe życie.Ostatnia z Branickich   -  Branicka-Wolska Anna
  115. Miasto Lwów                                                       -    Budzyński Wiesław 
  116. Między Dźwiną a Czeremoszem                      - Siedlar-Kołyszko Teresa
  117. Miłość w Powstaniu Warszawskim                       -   Koper Sławomir 
  118. Mlekiem, miodem i krwią                                   -   Więckowski Marcin
  119. Moje pierwsze boje                                           -    Piłsudski Józef
  120. My i nasze siedliska                                           -    Sapieżyna Matylda
  121. Myśli i wypsknięcia                                           -   Piłsudski Józef 
  122. Na nieludzkiej ziemi                                            -   Czapski Józef
  123. Na straconych posterunkach                           -   Krajewski Kazimierz 
  124. Na tropach Wańkowicza                                      -   Ziółkowska Aleksandra
  125. Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski          -  Zacharski Marian 
  126. Nic nie jest w porządku                                      -   Dębski Krzesimir
  127. Nieborów - Kolekcja Radziwiłłów                      -   Janudi Maria red.
  128. Nie wszystko o moim życiu                                 -   Chądzyńska Zofia
  129. O naszym hymnie narodowym                             -   Kopczewski Jan Stanisław 
  130. O Piłsudskim i piłsudczykach                           -    Wrzos Konrad
  131. Ochotnik                                                            -   Patricelli Marco 
  132. Od Niepodległości do Niepodległości             -   autorzy różni
  133. Oficerowie i dżentelmeni                                     -   Jaźwiński Piotr 
  134. One trzy i Cesarz                                                -   Boissard Janine
  135. Opowiadania kołymskie                                       -   Szałamow Warłam
  136. Opowieści tatrzańskich kurierów                           -  Filar Alfons 
  137. Ossendowski. Podróż przez życie                        -  Michałowski Witold
  138. Ostatni salon PRL                                                -  Chwalba Andrzej 
  139. Pałac Pusłowskich                                               -  Chwalba Andrzej
  140. Pałace i dwory                                                       autorzy różni
  141. Pamiętnik adiutanta Marszałka Piłsudskiego         -   Lepecki Mieczysław 
  142. Pamiętniki                                                             -    Paderewski Ignacy Jan
  143. Pamiętniki                                                           -    Pawlikowski Michał
  144. Pan Piłsudski                                                       -   Bułhakow Michaił 
  145. Pani mi mówi niemożliwe                                    -   Grechuta Marek 
  146. Panie kresowych siedzib                                 -    Jastrzębska Magdalena
  147. Partyzant od Starego                                           -    Stompor Józef
  148. Pieśniarka Warszawy                                           -   Wittlin Tadeusz
  149. Piękna jesteś ziemio moja ojczysta                      -    Szczawiej Jan 
  150. Piłsudski                                                              -    Fiolka Katarzyna
  151. Piłsudski burzliwe życie                                       -  autorzy różni
  152. Piłsudski w NZS-ie                                              -    Lewandowski Adam Stefan
  153. Poczet królów i książąt polskich                           -   Garlicki Andrzej 
  154. Poczet Żołnierzy Wyklętych                                  -   Saweczko Mateusz 
  155. Podróże Mickiewicza                                           -     Podhorska-Okołów Stefania
  156. Polacy z Kresów. Znani i nieznani                     -   Węglicka Katarzyna
  157. Polki, które zadziwiły świat                                 -  Puchalska Joanna
  158. Polscy spadochroniarze                                       -  autorzy różni  
  159. Polska                                                                 -   autorzy różni 
  160. Polska - Niemcy 1:0, czyli 1000 lat sąsiedzkich...     -   Klim Andrzej
  161. Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu 966 - 2008 - Zamoyski Adam 
  162. Polska droga do zniewolenia                               -   Michalkiewicz Stanisław
  163. Polska i Polacy                                                    -    Suchodolski Bogdan
  164. Polska Najpiękniejsze zamki i pałace                    -   Olchowik-Adamowska, Ławecki 
  165. Polska-20 pomysłów na weekend                        -   Marekwica Agnieszka
  166. Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920                  -  Mordawski Hubert
  167. Powrót nie był przewidziany                                  -   Radzyńska Helena 
  168. Prokurator. Kobieta, która się nie bała                   -   Podgórska J, Ronc M
  169. Przysłowia polskie                                                 -  Masłowscy Danuta i Włodzimierz   
  170. Przyszłość pokaże                                               -   Tarnowska Maria
  171. Puklerz Mohorta                                                  -    Masłoń Krzysztof 
  172. Resortowe dzieci. Media                                     -    autorzy różni 
  173. Rozmowy z Piłsudskim 1916 - 1931                 -    Baranowski Władysław
  174. Rycerze wielkiej sprawy                                    -   Polak-Pałkiewicz Ewa 
  175. Sekret Enigmy                                                     -   Wojtkiewicz Stanisław Strumph
  176. Siedem pigułek Lucyfera                                      -    Piasecki Sergiusz 
  177. Siedziby Wielkich Polaków t.1                          -   Wachowicz Barbara 
  178. Siedziby Wielkich Polaków t.2                          -   Wachowicz Barbara 
  179. Siła kobiecości                                                     -  Majewska-Opiełka Iwona
  180. Siostry Lachman, piękne nieznajome              -   Jastrzębska Magdalena
  181. Soból i panna                                                     -    Weyssenhoff Józef
  182. SOLIDARNOŚĆ na szlaku Józefa Piłsudskiego   -  Adam Stefan Lewandowski
  183. Spacer po Lwowie                                               -   Koper Sławomir
  184. Spór o Stanisława Augusta                                  -   Zahorski Andrzej
  185. Stanisław August Poniatowski                              -    Zienkowska Krystyna 
  186. Stanisławów jednak żyje                                    -   Olszański Tedeusz
  187. Starorzecza                                                         -    Kroh Antoni 
  188. Strachy i Lachy                                                   -   Nowak Andrzej
  189. Sumienie Polski                                                   -   Pawlikowski Michał K.
  190. Sybir bez przekleństw. Sybir wspomnień               -   Lepecki Mieczysław
  191. Szabla i koń                                                          -   Wittlin Tadeusz
  192. Szesnasty kołobrzeski                                          -    Malczewski Juliusz 
  193. Szlak bojowy Legionów Polskich                        -    Nowak Janusz Tadeusz
  194. Sztuka przywództwa Piłsudski                           -   Gajdziński Piotr 
  195. Ścieżką obok drogi                                                -   Michalkiewicz Stanisław
  196. Święte Szaleństwo                                                -    Zamoyski Adam
  197. Tahańcza Poniatowskich                                       -   Orman Elżbieta 
  198. Tajne akcje snajperów GROM                                  -    Marzec Tomasz
  199. Tajne Państwo                                                     -   Karski Jan
  200. Tak było                                                               -    Sapieha Eustachy
  201. Tamten Lwów t1. Oblicze Miasta                           -   Szolginia Witold
  202. Tamten Lwów t2. Ulice i place                               -    Szolginia Witold
  203. Tamten Lwów t3. Świątynie, gmachy, pomniki        -    Szolginia Witold
  204. Tamten Lwów t4. My, lwowianie                             -    Szolginia Witold 
  205. Tamten Lwów t5. Życie miasta                              -   Szolginia Witold
  206. Tatry międzywojenne                                            -   Skowroński Jarosław 
  207. Teatr telewizji i jego artyści                                   -   Bieniewski Henryk 
  208. Tischner - życie w opowieściach                          -   Bereś W., Baron A.W.
  209. Trzecia granica Zbójnicka droga                           -   Bahdaj Adam
  210. Trzecia granica W matni                                       -   Bahdaj Adam
  211. Trzecia granica Nieznajoma z baru Bolero           -   Bahdaj Adam
  212. Trzecia granica Ostatnia tur                               -   Bahdaj Adam
  213. Trzynaście moich lat w JW GROM                       -   Kisiel AK, Rak M
  214. Tułacze dzieci                                                       -   Hort Weronika
  215. Twierdza szyfrów                                                  -   Wołoszański Bogusław 
  216. U boku Marszałka                                                -   Korwin-Sokołowski Adam Ludwik
  217. Ukraina Przewodnik Historyczny                          -   Koper Sławomir
  218. Ułani, ułani                                                           -   Cydzik Grzegorz 
  219. Uśmiech Lwowa                                                  -   Makuszyński Kornel
  220. W kręgu Enigmy                                                   -   Kozaczuk Władysław
  221. W kręgu króla Stanisława                                     -    Borucki Marek 
  222. W oparach absyntu                                            -     Kienzler Iwona
  223. W ziemiańskim dworze                                          -    Łozińska Maja
  224. Walka o prawdę, historia i polityka                         -    Żebrowski Leszek
  225. Walka podziemna na szczytach                             -   Wnuk Włodzimierz
  226. Warstwy czyli obrazy miasta                                   -   Kosson Grzegorz
  227. Węzły pamięci niepodległej Polski                       -    autorzy różni 
  228. Wielcy Kresowiacy                                                 -    Węglicka Katarzyna
  229. Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat   - Borucki Marek 
  230. Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat t. 2  - Borucki Marek
  231. Wielka księga Armii Krajowej                               -   autorzy różni
  232. Wielki Marszałek                                                   -   Lipiński Wacław 
  233. Wieniawa. Szwoleżer na pegazie                        -   Urbanek Mariusz
  234. Więcej niż świadek                                                -    Odrowąż-Pieniążek Jerzy 
  235. Wodzowie i żołnierze                                             -   Luterek Grzegorz red.
  236. Wojna o tajemnice                                                -   Pepłoński Andrzej
  237. Wołynianki. Z Wołynia do PRL                            -    Jaźwiński P. i A.
  238. Wpisani w Giewont                                                -    Worcell Henryk
  239. Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej           -   Koper Sławomir
  240. Wspomnienia                                                        -    Piłsudska Aleksandra 
  241. Wspomnienia 1910 - 1920                                   -   Paderewska Helena
  242. Wspomnienia wojenne                                          -    Lanckorońska Karolina
  243. Wymarsz i inne wspomnienia                                -    Wieniawa-Długoszowski Bolesław
  244. Wzgórze Błękitnego Snu                                     -   Newerly Igor 
  245. Zakątek pamięci.Życie w XIX-wiecznych...        -   Domańska-Kubiak Irena
  246. Zamość miasto idealne                                         -   Jawor Marek 
  247. Zawodowiec                                                          -   Rawski Aleksander
  248. Zawód szpieg                                                       -    Majewski M, Reszka P
  249. Z mocy bezprawia                                                -   Sumliński Wojciech
  250. Z moich wspomnień                                              -   Potocka Maria Małgorzata
  251. Zakazana historia                                                 -   autorzy różni
  252. Zapluty karzeł reakcji                                            -   Woźniak Piotr
  253. Ze wspomnień kuriera                                           -   Zubek Julian "Tatar" 
  254. Ziele na kraterze                                                    -   Wańkowicz Melchior
  255. Zieleńce Dubienka                                                -    Mikuła Wojciech Stanisław
  256. Znowu się naraziłem                                           -   Józekowski Alojzy
  257. Zośka i Parasol                                                    -   Kamiński Aleksander 
  258. Żołnierze Niepodległości 1914-1918                    -  Wieliczka - Szarkowa Joanna
  259. Życie niewłaściwie urozmaicone                         -  Leski Kazimierz
  260. Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej - Koper Sławomir
  261. Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej            -   Koper Sławomir 
  262. 18 ilustracji do Lalki Bolesława Prusa                      -   Daszewski Władysław
  263. 25 lat wolnej Polski
  264. 500 zdań polskich                                                   -  Bralczyk Jerzy
  265. 1920. Prawdziwy cud nad Wisłą                               -   Szarek Jarosław

Książki spoza mojej biblioteki


  1. Anders spieszony                                              -               Berberyusz Ewa
  2. Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów                    -                Ossendowski Antoni Ferdynand
  3. W niewoli sowieckiej                                         -               Młynarski Bronisław
  4. Ostatni baron Peerelu                                       -               Urbanek Mariusz 

Inne książki 
  1. Szpieg                                                                -                Coelho Paulo